środa, 25 stycznia 2012

Problemy prawicy

Bolączki prawicowych publicystów (z portalu prawica.net)

Pominę już fakt, że wśród piszących na portalu prawica.net liczba rozsądnych kobiet jest znikoma, w ogóle liczba kobiet jest znikoma(może kobiety są normalniejsze a może tam po prostu nie mają wstępu jako intelektualistki- obstaje za tym drugim) Zwrócę uwagę na problemy jakie zaprzątają głowy prawicowych autorów.

1. Polskie piosenki w radiu- jeden z autorów narzeka na brak polskiej muzyki w radiu Trójce. Jakie to patriotyczne:) na 4 piosenki tylko 1 jest polska, to pewnie zamach żydowski na polską kulturę. Chociaż ja się skłaniam ku twierdzeniu, że polska muzyka w wykonaniu obecnych "gwiazd" może wywołać rozstrój nerwowy. Jeśli prawicowy autor chce polskiej muzyki, to proponuję mu wsiąść w samochód o 4 nad ranem, wtedy wszystkie stacje nadają głównie polską muzykę, jakby chcieli uśpić kierowców tym miauczeniem. Gdyby jeszcze puszczano starszą, polską muzykę albo młodych, rockowych twórców... niestety ostatnio radio zdominowały "gwiazdy" typu Sylwia Grzeszczak -atakująca biednych ludzi swoimi domami na piasku.
"Lepiej zainwestować w piosenkarkę, która pokaże cycki albo powie coś głupiego o krzyżu." 
To jakie on ma radio, że podczas piosenki widzi cycki? Motywu krzyża nie mogło zabraknąć, w końcu o muzyce pisze prawicowiec. Biedny prawicowiec nie rozumie, że współczesna, polska muzyka przeżywa kryzys. Muzycy polscy lecą w zachodnie desenie muzyki pop co nie najlepiej im wychodzi. Polska woli słuchać muzyki zagranicznej, po prostu jest lepsza.

2. Smoleńsk odkrył, ilu w naszyn narodzie jest Rosjan oraz sympatyków Rosjan. Zdaniem jednego z autorów, cały rząd jest rosyjski, no tak... Tuskow, Komorow, Sikorow...
"Są w Polsce ludzie, którzy doskonale wiedzą, co stało się owego sobotniego poranka. Robili i robią wszystko, aby nie pozwolić prawdzie ujrzeć światła dziennego. Grają o olbrzymią stawkę. Nikt nie chce zapisać się na kartach historii jako kolaborant, zdrajca i tchórz." 
No tak, sługusy zła ze wschodu, którzy nie pozwalają "patryjotom" chwycić za szablę i rozpętać wojnę z Rosją, mogącą sprowadzić na Polskę katastrofę większa od tej smoleńskiej. Patryjoty zrobią wszystko by zbudować strach w społeczeństwie, sięgnął nawet po bajki w stylu propagandowego aparatu nazistowskiego

"Naiwnością byłoby wierzyć, że NATO lub chociażby wywiad USA nie jest w posiadaniu zdjęć satelitarnych, obrazujących lot Tu-154M. Dnia 9 kwietnia 2010 roku pojawił się w mediach komunikat o możliwym zagrożeniu terrorystycznym, którego celem miał paść jeden z samolotów państw należących do Unii Europejskiej. Lot Prezydenta RP wraz z generałami NATO do Rosji nie mógł nie wzbudzić zainteresowania wywiadowczego. Doniesienia o tym, że polskie służby specjalne nie skorzystały z propozycji współpracy ze służbami Stanów Zjednoczonych w kwestii 10.04 potwierdzają tezę, że rzetelne informacje o przyczynach i przebiegu katastrofy są dla rządu Donalda Tuska żywotnym zagrożeniem."

Piękna bajka prawda?

"Wiele do myślenia daje pogrzeb Pary Prezydenckiej, na który nie przybyły żadne zachodnie delegacje. Oficjalnym powodem i wygodną wymówką była erupcja wulkanu i zagrażający samolotom pył." 
No pewnie, żaden wulkanik nie mógł przeszkodzić zachodnim politykom w przylocie do Polski, to jasne że to kolejny spisek, tak w ogóle tą erupcję wulkanu wywołał przecież Tusk razem z Putinem, na pewno amerykanie będą mieli na to jakiś dowód, zdjęcia satelitarne albo nagrania rozmów czy coś...Dalej śledząc tekst prawicowego bohatera narodowego ,który odwołuje się do romantyzmu i dawnych bohaterów (widzicie analogię do zdarzeń z Niemiec lat 20 i 30?) pisze, że zachód boi się wesprzeć Polskę, boi się współczesnego bolszewizmu Rosji, która chce nas znowu zagarnąć jak kiedyś.

3. ACTA ma na celu wywołanie stanu wojennego. Polski rząd na pewno wiedział od początku, że po pojawieniu się informacji o ACTA zaatakują hakerzy, wtedy będzie mógł wprowadzić stan...wojenny (a ja słyszałam o stanie wyjątkowym, z resztą -zgodnie z obowiązującym od lat prawem- uzasadnionym w tym przypadku) Polskiemu rządowi marzy się przecież stan wojenny, no bo zdaniem każdego prawicowego "publicysty" rząd to komuniści a jak komuniści to są przywiązani do komunistycznej tradycji no a stan wojenny należy do niej i ma taką samą sentymentalną wartość dla nich, jak powstania dla prawaków.
"Zapewne daleko. Generał nie może wiedzieć, jak daleko, bo takiej decyzji panowie Tusk z Komorowskim nie podejmą bez „wskazówek” z zewnątrz, dokładnie tak samo jak to było 30 lat temu"

Z zewnątrz czyli z Rosji? A może z Niemiec?

"Polska, na mocy porozumienia obecnej administracji amerykańskiej z innymi poważnymi graczami (porozumienia nieco wymuszonego), znalazła się w niemieckiej strefie Europy."

Jednak z Niemiec, dla równowagi nie można rodaków ciągle straszyć Rosją, czasami ruskich trzeba wymienić na Niemców, tudzież Żydów z Izraela lub USA.

"Niech się nie dziwi zawieszony wójt, albo rozpędzona rada miasta. Niech się nie zdziwi publicysta, jeżeli przyjdą po jego komputer (to już mamy), a jego samego wsadzą. Rekwirować też będzie można samochody, pod pretekstem potrzeb obronnych. Zresztą Internet będzie zamknięty, a cenzura prewencyjna obejmie wszystkie media opozycyjne. Pacjenci nie dodzwonią się do szpitala, bo sieci komórkowe w wielkich miastach na wszelki wypadek zostaną wyłączone. Będziemy się legalnie zbierać w kościołach, ale pod kościołami będą nas wyłapywać. Moje pokolenie to wszystko zna."
Zgroza! Będzie płacz i zgrzytanie zębów! Biada! Chaos! Będą nas mordować! AAAAAAAA!!!!!
...

Ale prawicowym autorom zdarzają się bardzo rozsądne wywody, zupełnie zdrowe. Nie ma sensu cytować wyrywków, warto przeczytać CAŁOŚĆ

Owe wpisy z prawica.net
1. O polskiej muzyce
2. Prawda o Smoleńsku
3. Stan wojenny
1 komentarze:

Ra pisze...

Kacza grypa - objawy: omamy słuchowe w postaci słyszenia wszelkich głosów w języku rosyjskim, tudzież niemieckim, omamy wzrokowe objawiające się dostrzeganiem obrazów ruchomych w radiu, zaburzenia struktury myślenia polegające na urojeniach ( najczęściej teorii spiskowych)oraz myślenie nad wartościowe powodujące iż chory uważa iż posiadł zdolność przewidywania przyszłości.

Nie daj się - zaszczep się !

Prześlij komentarz

Komentuj w miarę przyzwoicie. Jeśli masz zamiar dodać do mojej osoby kilka epitetów- daruj sobie, komentarz zostanie usunięty, chyba że przegniesz pałę, to pokaże innym jakim jesteś burakiem i komentarz pozostanie. Jeśli mentalnie masz 13 lat i chcesz napisać coś w stylu "boże ale ty jesteś gupia" to dorośnij, wróć i może wtedy Twój komentarz pozostanie. Jeśli chcesz tutaj toczyć pianę z katolickiej miłości do bliźniego- usunę Twoje wypociny. Jesteś anonimem? PODPISZ SIĘ! Mała nowelizacja- jeśli wpadasz tu tylko po to, by atakować wypowiadających się na moim blogu, pardon ale... wypadasz.