poniedziałek, 16 lipca 2012

Ukryta propaganda.

Zarzekałam się, ze nie będę oglądać gównianych programów na TVN, niestety... znowu zerknęłam a tam co? Ukryta prawda- to chyba jakiś katol robi. Para nastolatków- 15 i 16 lat, dziewczyna zachodzi w ciążę, chce usunąć ale... o nie! Wszyscy koledzy i koleżanki odradzają, bo jak to tak usunąć "dziecko". Chłopak lat 16 decyduje się w takim razie rzucić szkołę i iść do pracy ale z tego lipa przecież. Gratuluję dobrego przykładu!!! Nie twierdzę, że mieli obowiązek usunąć nic w ten deseń, tylko co to za -za przeproszeniem- pierdolona propaganda? Skupiono się znowu na terminologii, zrobiono bajkę z happy endem i nastoletnich rodziców uczyniono w pełni dojrzałymi psychicznie ludźmi. Ja bym chciała widzieć II część "bajka 10 lat później", pewnie nie była by taka różowa. Młodość tych ludzi? A co tam, kogo to obchodzi, edukacja? Nie jest ważna przecież. Sens to przekaz - że aborcja to wszak morderstwo, to ukryty przekaż tego odcinka.

7 komentarze:

pkanalia pisze...

też obejrzałem trochę tego badziewia, gdy byłem chory... i na Polsacie, i na TVN... nie powiem, niektóre sytuacje skonstruowane dość zgrabnie... ale tania dydaktyka wyziera z prawie każdej sceny... oczywiście potem jest happy end z przekazem "zaufaj państwu", którego instytucje nagle robią cud, miód i mandarynki /tak ma większość odcinków/...
aha... dociec nie potrafię, dlaczego oni tak wciąż mordy drą na siebie?...
pozdrawiać :))...

Zmija37 pisze...

Damo jakie 10 lat? Chyba 10 miesięcy, kiedy to po katolicku podrzucą w najlepszym razie dziecko dziadkom i będą zajmować się swoimi sprawami, w najgrszym w ogóle się rozejdą i dziecko będzie miało happy family.

Ra pisze...

Chyba w detektywach był taki odcinek o tym jak nastolatka chciała usunąć ciążę, oczywiście panie detektywki,wyciągnęły ją siłą z sali zabiegowej...Kwintesencją odcinka nie było potępienie dorosłego, żonatego faceta za to, że zrobił dziecko dziecku tylko pokazanie jak wielkim złem byłaby aborcja...

Cześć Damo ;)

Dama Kier pisze...

@Ra- Witam słońce, brakowało mi tu Ciebie:)

Ra pisze...

@Dama - to też dla Ciebie wróciłam ;)

Anonimowy pisze...

ciekawe czy "scenariusze" tych odcinków nie są sprawdzane na biurku biskupa

Ra pisze...

@navrotzky jest taka możliwość, no chyba, że scenariusze są szykowane właśnie po to by się biskupowi przypodobać...

Prześlij komentarz

Komentuj w miarę przyzwoicie. Jeśli masz zamiar dodać do mojej osoby kilka epitetów- daruj sobie, komentarz zostanie usunięty, chyba że przegniesz pałę, to pokaże innym jakim jesteś burakiem i komentarz pozostanie. Jeśli mentalnie masz 13 lat i chcesz napisać coś w stylu "boże ale ty jesteś gupia" to dorośnij, wróć i może wtedy Twój komentarz pozostanie. Jeśli chcesz tutaj toczyć pianę z katolickiej miłości do bliźniego- usunę Twoje wypociny. Jesteś anonimem? PODPISZ SIĘ! Mała nowelizacja- jeśli wpadasz tu tylko po to, by atakować wypowiadających się na moim blogu, pardon ale... wypadasz.