środa, 20 czerwca 2012

Miasto papieskie Lecha Kaczyńskiego.

Wadowice to miasto znane z papieża i szczerze odradzam tam obrażać Karola Wojtyłę, Kościół oraz PiS. Wjazd do Wadowic od kilku stron, oznaczony jest tablicami reklamowymi Radia Maryja. Wadowickie władze natomiast, uprawiają politykę (po)Smoleńską. Pani burmistrz tego miasteczka, postanowiła pośmiertnie nadać honorowe obywatelstwo Lechowi Kaczyńskiemu. Nieżyjący prezydent był tam aż... 3 razy! Skoro tak, należy mu się, prawda? Obywatelstwo odebrała jego córka, która o dziwo, w mieście papieskim była pierwszy raz- no jak to? Marta Kaczyńska nie była nigdy w mieście papieskim? Nie możliwe!
"Jestem przekonana, że zarówno tata, jak i mama bardzo by się cieszyli z tego tytułu. Słyszałam od nich wiele ciepłych słów o Wadowicach i o tym, jak byli tutaj przyjmowani" Z całą pewnością przyjmowani byli z honorami nieco mniejszymi niż papież. Poza honorowym obywatelstwem, poświęcono im mszę w tamtejszej bazylice, oraz złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą katastrofę Smoleńską, która stoi zaraz obok pomnika Katyńskiego- czyli wszystko w zgodzie z teorią PiSowską. Dowiedziałam się jeszcze, że prezydenckiej parze buty szył lokalny szewc i ten sam szewc obdarował Martę prezentami...czyżby butami?. Gdyby ktoś nie wiedział- wokół Wadowic jest tzw zagłębie szewskie, zamieszkiwane w większości przez elektorat PiSu. Szewskiej pasji zapewne dostawali tamtejsi ludzie, gdy PiS przerżnął wybory, no to teraz do cholewy, się poniekąd odegrali.

Lech Kaczyński honorowym obywatelem Wadowic, pomnik Smoleński następną atrakcją Wadowic, ponoć w planie jest ulica im. Lecha Kaczyńskiego, być może powstanie muzeum katastrofy..ops, tzn zamachu Smoleńskiego i jakiś pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. W Myślenicach takowy już stoi, zaraz koło rodna im Lecha Kaczyńskiego. W kilku innych miastach i miasteczkach roi się od pomników smoleńskich. Może by tak zainwestować w regionalne przedsięwzięcie i stworzyć (po)Smoleński szlak turystyczny?

1 komentarze:

Ra pisze...

A ja stanę w obronie Wadowic! Nie wszystko w Wadowicach złe !W jednym ze sklepów z dewocjonaliami ( innych na próżno tam szukać ) kupiłam zajebistą drapaczkę do pleców !!!

Prześlij komentarz

Komentuj w miarę przyzwoicie. Jeśli masz zamiar dodać do mojej osoby kilka epitetów- daruj sobie, komentarz zostanie usunięty, chyba że przegniesz pałę, to pokaże innym jakim jesteś burakiem i komentarz pozostanie. Jeśli mentalnie masz 13 lat i chcesz napisać coś w stylu "boże ale ty jesteś gupia" to dorośnij, wróć i może wtedy Twój komentarz pozostanie. Jeśli chcesz tutaj toczyć pianę z katolickiej miłości do bliźniego- usunę Twoje wypociny. Jesteś anonimem? PODPISZ SIĘ! Mała nowelizacja- jeśli wpadasz tu tylko po to, by atakować wypowiadających się na moim blogu, pardon ale... wypadasz.