sobota, 28 stycznia 2012

Błędy się zdarzają...

„Wobec globalnego charakteru naruszeń prawa wielostronna umowa wydaje się najlepszym sposobem rozwiązania konkretnych problemów na szczeblu międzynarodowym”
~Lech Kołakowski (PiS) o ACTA

„Błędy się zdarzają, nie zawsze w nawale pracy tych eeee…głosowań…yyyyy…ma się stuprocentową pewność i rozeznanie”
~ Jacek Kurski (SP) na temat swojego głosowania za ACTA

„Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA (…) Czy wiedziałem za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem za czym głosuję? Rzadko”
~ Marek Migalski (PJN) na temat swojego głosowania za ACTA

PiS był za ACTA, PiS i obecna SP jak i PJN. Jak się tłumaczą? Że nie wiedzą za czym głosowali, bo nie zawsze wiedzą za czym głosują. Gratuluję! Chyba tylko totalny tłuk może się usprawiedliwiać w ten sposób. Politycy specjalnej troski nie wiedzą za czym głosują, podsuwa się im dokument a oni robią mach łapą w górę, ale nie wiadomo za czym…no genialnie prawda? Kurski chciał wyjść na prostego chłopa, równego a wyszedł na? Idiotę? A to nie nowość, niegdysiejszy pitbull Kaczyńskiego, obecnie amstaff Ziobry. On nie ma myśleć, on ma gryźć i szczekać…nie musi mieć rozeznania, no i go nie miał. Dali ACTA to zagłosował za, zapomniał że poza dłonią jest jeszcze mózg który ma ją kontrolować, ale ja zapomniałam, że mózgu w polityce nie trzeba używać, tam się tylko podnosi rękę i naciska przycisk. Ja popieram referendum w sprawie ACTA, ale nie rozumiem jak prezio Jarek, może mówić o referendum w sprawie czegoś czego nawet nie zna i nie rozumie…co sam stwierdził. Dr nauk prawnych powinien być w temacie rozeznany jak dobry elektryk w instalacji elektrycznej, ale on uważa że ma wiedzę wystarczającą bo w tv o tym mówią... (ciekawe czy TVN też ogląda). Referendum chce bo? Bo Tusk rzecz jasna, człowiek co mu spędza sen z powiek ale z innego powodu niż nam.
Dziś PiS i SP są przeciw ACTA, tak twierdzą, skoro są przeciw to mniemam że już wiedzą czym jest ACTA? Nie, oni dalej nie wiedzą, są przeciw ACTA bo są przeciw Tuskowi, cel jest wiadomy- wizja przyszłych wyborów i ich partie na podium. Cieszę się że chociaż wiedzą, którą stroną się przykłada taśmę do skóry żeby się przykleiła, dzięki czerwonej taśmie przynajmniej mniej mówią. Zastanawiam się, czy można by im podsunąć dokument do podpisania, w języku angielskim, taką deklarację że raz na zawsze odejdą z polityki i więcej się w niej nie pokażą. Skoro głosują nie wiedząc nad czym, to może podpiszą też nie wiadomo co?
Jeszcze jeden poseł PiS (Jan Dziedziczak) cieszył się na facebooku, że dzięki ACTA padną portale porno… coś z nim nie tak? Nie ważne, w każdym razie później twierdził, że to nie on napisał tylko ktoś inny, bo zostawił fb na zalogowanym koncie, czyżby młodszy brat?


„24 listopada 2010 roku w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad rezolucją krytykującą porozumienie ACTA. Rezolucja zawierała propozycje poprawek odnoszące się m.in. do kwestii ochrony wolności słowa. Z informacji na portalu votewatch.eu wynika, że przeciw rezolucji zagłosowali wszyscy europosłowie PiS i Solidarnej Polski biorący udział w głosowaniu m.in. Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański, Jacek Kurski, Ryszard Legutko, Konrad Szymański.”

9 komentarze:

Kira pisze...

Witam, informuję, że pozwolę sobie skopiować link, który zamieściłaś: http://zielonewiadomosci.pl/aktualnosci/acta-i-patenty-na-zdrowie/#comment-1361

OK? :)

Ra pisze...

Cel uświęca środki - wszystko co stawia w złym świetle PO jest dobre, nie ważne co, nie ważne jak, nie ważne gdzie. Najpierw bijemy potem pytamy.

Arkady pisze...

Tak zgadzam się w pełni obłuda i pseudo wolnościowy sprzeciw pisiorów w sprawie ACTA jest tylko machiną przeciw Tuskowi. Jak najbardziej słuszną ale w ich wykonaniu, sztuczną bo sami po cichu popierają ten dokument.

Anonimowy pisze...

Tak dla równowagi, Kazimierz Kleina senator!, na antenie Radia Koszalin stwierdził że nie zna treści porozumienia ACTA, ale jest za przyjęciem!!!

Dama Kier pisze...

Dlaczego pytasz?

Dama Kier pisze...

Anonimowy, po pierwsze- po co te wykrzykniki? Po drugie - po co ta mowa o równowadze? Tutaj każdy wie, że PO było i dalej jest za ACTA, otwarcie to mówi, za to PiS, SP i PJN twierdzą że są przeciw i...byli przeciw, tymczasem wypłynęło kłamstwo na jaw. Zatem o czym mamy pamiętać? O tym że politycy to w większości szuje? Czy może o tym, że mimo iż polityk okazuje się być szują, to zawsze ma grono kochanych fanów, które będzie robić dokładnie to samo, bronić przez atak na opozycję. Nie ma sensu w tym momencie.

Anonimowy pisze...

Dobry wieczór. Przepraszam, jeżeli nawet w minimalnym stopniu naruszyłem estetykę słowa pisanego. Wiem, taki staroświecki trochę jestem.
Z wyszukaną galanterią przesyłam ukłony dla Pani.

dr Val D. Mar pisze...

Pijarowe konwulsje PiS-uaru po ujawnieniu, że głosowali za - bezcenne :D Przed następnymi wyborami powinno się koniecznie dokładnie przestudiować ACTA wszystkich kandydatów. Jeśli chodzi o charakterystykę polityków, to zgoda + jeśli poruszają ustami, to kłamią. Pzdr

Anonimowy pisze...

Mam odmienne zdanie odnośnie głosujących posłów. Żaden poseł ani w parlamencie krajowym ani europejskim nie jest fachurą od wszystkiego. Głosuje tak jak zdecyduje klub lub tak jak mu nakazuje sumienie a w najgorszym razie to juz na sali głosowań podnosi ręke tak jak skretarz klubu bo to jego rola. W parlamencie europejskim też tak sie dogadują i to jest normalna kolej rzeczy np. jeżeli ktoś chciałby się dowiedziec na temat węgli, koksów i innych stałych nosników energi to oczekuję na pytania. Moge wyjaśnić co to jest np. liczba Rogi, jaka jest róznica w węglu pomiędzy balastem a popiołem itd.itd.itd. Jęzli mielibyście do mnie zaufanie to w sprawie węgli głosowalibyścuie tak jak ja a oczywiście nastepnego dnia zostalibyście zwyzywani od ćwoków bo się na tym nie znacie.
Druga rzecz - jestem absulutnie przeciw referendum. Po to odbywają się wybory i mamy swoich przedstawicieli aby rządzili. My rozliczamy ich co 4 lata. Nie dajmy im okazji do zrzucenia odpowiedzialności na nas w referendach bo wtedy oni nie bardzo są potrzebni.
Pozdrawiam - Piotr Opolski

Prześlij komentarz

Komentuj w miarę przyzwoicie. Jeśli masz zamiar dodać do mojej osoby kilka epitetów- daruj sobie, komentarz zostanie usunięty, chyba że przegniesz pałę, to pokaże innym jakim jesteś burakiem i komentarz pozostanie. Jeśli mentalnie masz 13 lat i chcesz napisać coś w stylu "boże ale ty jesteś gupia" to dorośnij, wróć i może wtedy Twój komentarz pozostanie. Jeśli chcesz tutaj toczyć pianę z katolickiej miłości do bliźniego- usunę Twoje wypociny. Jesteś anonimem? PODPISZ SIĘ! Mała nowelizacja- jeśli wpadasz tu tylko po to, by atakować wypowiadających się na moim blogu, pardon ale... wypadasz.