sobota, 23 czerwca 2012

PiStota propagandy.

Partia karła chce pozyskać wyborców, którzy kiedyś głosowali na PO a obecnie są zawiedzeni rządami Tuska. Twierdzą jednak, że będzie to niezwykle trudne a winne tym trudnościom są media. Media przychylne PO filtrują wiadomości tak, by stawiać PiS w jak najgorszym świetle- tak twierdzi PiS, ja twierdzę, że w takim razie media w naszym kraju podają samą prawdę.

"- Niektórych metod używaliśmy i będziemy używać: będziemy przekonywać ludzi w terenie, inwestować w wolne media, dbać o rozwój obiegu informacji w internecie. Pracujemy i będziemy nad tym pracować przez wakacje: jak zwrócić uwagę opinii publicznej i ominąć filtrowanie informacji przez media - zapowiedział Hofman w rozmowie z PAP. "

Wolne media? Czyli jakie? tv niezależna (od rozumu) rydzykowa Gazeta Polska? Portale nacjonalistyczne? Nowy (a stary) Ekran, z niejasnymi źródłami finansowania? Czyli standardowo, PiS inwestować będzie w propagandę w sieci, kolejne teorie spiskowe, dalsze budowanie atmosfery zagrożenia z zewnątrz i stałe powtarzanie tych samych kłamstw- bo stale powtarzane kłamstwo w końcu staje się prawdą, czyż nie? Pojawi się drobna zmiana-nowy rodzaj walki o media publiczne, polegający na lekkiej "zmianie" wizerunku. Ktoś w PiSie dobrze przestudiował modele hitlerowskiego prania mózgów. PiS ma wyborców tak mocno odmóżdżonych, że nawet lekko zmieniając swój wizerunek tzn maskując wady prowizoryczną zmianą, nie musi się bać o ich utratę- to ludzie zgubieni, poza PiSem nic dla nich nie istnieje.

"Zdaniem Kochana PiS uda się dotrzeć z "eksperckim" przekazem do wyborców, tylko wtedy, gdy media podejmą debatę na temat stanu gospodarki. - Sukces operacji PiS zależy od mediów i od tego, czy zajmą się realnymi problemami, a nie zabawianiem widzów. Ludzie w końcu znużą się tym, że czytają i oglądają rzeczy, które kompletnie nie przystają do rzeczywistości, w której żyją. Mam nadzieję, że media w pewnym momencie pójdą za zainteresowaniem zwykłych ludzi, których dotykają skutki kryzysu - podkreślił. "

Gdyby tylko media zechciały zrezygnować ze wszystkich filmów, ze wszystkich programów rozrywkowych i seriali. Gdyby zrezygnowały z Tomasza "żyda" Lisa, wyłączyły TVN, usunęły lewicowych i liberalnych publicystów- i zechciały puszczać na okrągło przemówienia Jarosława, debaty, skrajnie prawicową publicystykę z Janko muzykantem na czele, wrzaski, krzyki i biadolenie że Polska ginie i jest rozsprzedawana...ehh marzenie. Wtedy ogłupieni do reszty ludzie, jak w tych filmach o zombie, ruszyli by masami ale nie po świeże mózgi (bo ich własne zgniły) a do urn, zrobić jedną z najgłupszych rzeczy jakie można zrobić- zagłosować na PiS.

4 komentarze:

Franz pisze...

Bardzo dobrze napisany artykuł, rozsądnie i przemyślanie.
Mnie najbardziej rozwalają wszędzie te spiski, afery i inne bzdury. Zdaniem polityków PiS Polska za dużo wydała na organizację Euro2012 - a ile oni by dali, nie zdają sobie sprawy, jak to promocja dla kraju, co się nam jeszcze przez lata będzie zwracać. Ale oni powiedzą nawet do kamery tego "przebrzydłego TVN" że za dużo, to ich ciemni wyborcy i tak uwierzą, że za dużo... Eh, szkoda, że Polska scena polityczna wygląda, jak wygląda.

Maria-Dora pisze...

Witaj Damo Kier, trafiłam na twój, jak mi się wydaje ciekawy po linku od dr Bruneta.
Masz dużo racji, ale też i trochę nie masz. Masz w tym, że paradoksalnie, gdyby pokazywać jeszcze więcej informacji o PiS, to by było to dla partii jeszcze gorzej, przegrała wszak wybory mając w rękach TVP!
Niemniej o tyle nie masz racji, że media faktycznie są tendencyjne, że sprzyjają PO, to przecież nawet chwalili się tym członkowie komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego. Sama zresztą to widzę. Ale jeszcze większym problemem jest nieprofesjonalizm dziennikarzy, jak przypuszczam ich płytkie wykształcenie, w związku z tym zajmują się chętnie plotkami i sensacjami, jak zaproszą na poziomie gości, profesorów, to nie potrafią im zadać sensownych pytań. Brak rzetelnej informacji o katastrofie smoleńskiej, która skutkuje teoriami spiskowymi, to nie tylko wina polityków, którzy nie zadbali o informację, ale i mediów, które w zasadzie na równi traktowały fakty, opinie ekspertów, jak i kompletny bełkot.
Pozdrawiam

Dama Kier pisze...

Witaj Mario Doro. Nie napisałam, komu media sprzyjają, tylko komu nie sprzyjają- tzn tak jest w ocenie PiSu. Co do dziennikarskiego fachu, wydaje mi się, że kiedyś dziennikarz to był człowiek na poziomie, inteligentny a dziś- dziś jest kilku mądrych i małpiarnia.

Paweł Krysiński pisze...

Wolne media, to przedni żart :))) W jaki to sposób kaczory je sobie wyobrażają, skoro nadawcy muszą przestrzega ć chrześcijańskiego systemu wartości?

Prześlij komentarz

Komentuj w miarę przyzwoicie. Jeśli masz zamiar dodać do mojej osoby kilka epitetów- daruj sobie, komentarz zostanie usunięty, chyba że przegniesz pałę, to pokaże innym jakim jesteś burakiem i komentarz pozostanie. Jeśli mentalnie masz 13 lat i chcesz napisać coś w stylu "boże ale ty jesteś gupia" to dorośnij, wróć i może wtedy Twój komentarz pozostanie. Jeśli chcesz tutaj toczyć pianę z katolickiej miłości do bliźniego- usunę Twoje wypociny. Jesteś anonimem? PODPISZ SIĘ! Mała nowelizacja- jeśli wpadasz tu tylko po to, by atakować wypowiadających się na moim blogu, pardon ale... wypadasz.