sobota, 31 grudnia 2011

Zły wilk

Jako, że zaraz wybieram się na sylwestrową imprezę, dodaję ostatni wpis na moim blogu... ostatni w tym roku:)
Wilki- dzikie i piękne, mistyczne, przez większość ludzi kojarzone z mocami nieczystymi, z czymś mrocznym. Zwierzęta trzymające się w silnej grupie. Dlaczego wilki właśnie, są tak ukochane przez wszelkiej maści niepożądanych ludzi? Katole, prawaki a nawet anarchiści utożsamiają się z wilkami. Gdyby wilki nie były tylko zwierzętami i wiedziały, kto używa ich wizerunku, dostałyby zapewne wścieklizny. Skąd pomysł na taki wpis? Natrafiłam dziś na blog "Wycie samotnego wilka" - męża i ojca dwójki dzieci (ponoć) - faktycznie "samotny". Dlaczego wilk? Nie wiem, może chciałby być silnym, budzącym strach, podziw i respekt człowiekiem, taka tęsknota do czegoś, czego nie będzie się miało nigdy. Nadmuchiwanie swojego sztucznego wizerunku przez posługiwanie się zwierzęciem - w tym wypadku wilkiem- to obrona przez karzełkiem z wnętrza? Zwierzęca oprawa i ten cudowny dorobek psychologii, mówi mi, że moja teoria nie jest z palca wyssana.

1 komentarze:

Dobrochna pisze...

Edukację niektórych jednokomórkowców można chyba zacząć od filmów przyrodniczych o wilkach. 3-4 razy National G.zamiast zdrowasiek za akty okrucieństwa i bezwględności, których dopuszcza się "lepszość " z tytułu przynależności czy posiadania fallusa.Serdecznie pozdrawiam.

Prześlij komentarz

Komentuj w miarę przyzwoicie. Jeśli masz zamiar dodać do mojej osoby kilka epitetów- daruj sobie, komentarz zostanie usunięty, chyba że przegniesz pałę, to pokaże innym jakim jesteś burakiem i komentarz pozostanie. Jeśli mentalnie masz 13 lat i chcesz napisać coś w stylu "boże ale ty jesteś gupia" to dorośnij, wróć i może wtedy Twój komentarz pozostanie. Jeśli chcesz tutaj toczyć pianę z katolickiej miłości do bliźniego- usunę Twoje wypociny. Jesteś anonimem? PODPISZ SIĘ! Mała nowelizacja- jeśli wpadasz tu tylko po to, by atakować wypowiadających się na moim blogu, pardon ale... wypadasz.